Drobo 5D 3,5 inç 5 Yuvalı DAS Thunderbolt - USB3.0 Depolama Ünitesi Mac Uyumlu DRDR5A31

Drobo 5D 3,5 inç 5 Yuvalı DAS Thunderbolt - USB3.0 Depolama Ünitesi Mac Uyumlu DRDR5A31

İncelemiş olduğunuz üründe üretim sonlandırıldığından temini mümkün değildir. Canlı destek hattımız üzerinden bilgi alabilir veya ana kategorisi üzerinden benzer ürünleri inceleyebilirsiniz.

 • SKU DRDR5A31
 • Marka Drobo
 • Form Faktörü 3.5 inç
 • Bağlantı Tipi USB 3.0, Thunderbolt
 • Garanti 2 Yıl
 • Port Hızı 10 Gbit/s, 5 Gbit/s
 • Kullanım Yeri Notebook, Masaüstü, Apple, Sunucu, Fotoğraf-Video
 • Arayüz Sata 3 (6Gb/s), mSata 3 (6Gb/s)
 • Barkod 94922385024

Teknik Özellikler

 • SKU DRDR5A31
 • Marka Drobo
 • Form Faktörü 3.5 inç
 • Bağlantı Tipi USB 3.0, Thunderbolt
 • Garanti 2 Yıl
 • Port Hızı 10 Gbit/s, 5 Gbit/s
 • Kullanım Yeri Notebook, Masaüstü, Apple, Sunucu, Fotoğraf-Video
 • Arayüz Sata 3 (6Gb/s), mSata 3 (6Gb/s)
 • Barkod 94922385024

Drobo 5D 3,5 inç 5 Yuvalı DAS Thunderbolt - USB3.0 Depolama Ünitesi Mac Uyumlu DRDR5A31 Ürün Hakkında

Drobo 5D 3,5 inç 5 Yuvalı DAS Thunderbolt - USB3.0 Depolama Ünitesi Mac Uyumlu DRDR5A31

Günümüz medya üreticilerin ve uzman kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun olarak yeniden tasarlanıp kullanıma sunulan, Drobo 5D, diğer Drobo ürünlerinde olduğu gibi tam otomatik işlevler ve olağanüstü yüksek başarım sunmaktadır.  Kullanıcılara büyük avantaj sağlayan Thunderbolt ve  USB 3.0 bağlantı ara yüzlerinin yanı sıra, katı hal sürücülerin yenilikçi kullanımı ile de Drobo 5D gezegendeki en yüksek başarıma sahip depolama çözümüdür.  Drobo 5D sadece hızı ile değil aynı zamanda kolay kullanımı, esnekliği ve güvenilirliği ile de bir Drobo ürününden beklediğiniz her şey sunar. Ev ya da iş yerinizde bulunan sistemlerdeki fotoğraflarınızı, videolarınız, ses dosyalarınızı yüksek hızlı bağlantı desteği sayesinde Drobo 5D üzerinde dilediğiniz gibi düzenleyebilir, saklayabilir ve yedekleyebilirsiniz.  

Veri Koruma ve Genişletilebilirlik Artık Daha Kolay Ödüllü BeyondRAID teknolojisine sahip Drobo 5D tekli ya da çiftli sürücü üzerine yedekleme desteği sayesinde, kullanıcının ek işlem yapmasına gerek kalmadan verileri güvenle yedekler ve bir ya da daha fazla sürücünün hata vermesi durumunda dahi verileri korur.  Sistemi kapatmaya gerek kalmadan ya da sistemi durdurmadan; hızlı bir biçimde yeni sürücüler eklenebilir ya da arızalı sürücüler değiştirilebilir. Sürücü kapasiteleri dolmaya başladığında ön kısımda bulunan ışıklar aracılığı ile durum bilgisi alınabilir. Boş yuvalardan birine yeni bir sürücü takabilir ya da düşük kapasiteli eski sürücüleri yeni yüksek kapasiteleri sürücüler ile değiştirilebilir.
Güçlü Thunderbolt ve Esnek  USB Bağlantı Desteği  Thunderbolt I/O teknolojisi bir önceki nesil Drobo depolama çözümlerine göre 5 kata kadar daha yüksek başarım sunmaktadır.

Böylece büyük boyutlu verilerin çok daha kısa süre aktarımı ve işlenmesi mümkün olmaktadır.

Thunderbolt bağlantısı ve güncel cihaz bağlantısı ile ilgili daha detaylı bilgi için Thunderbolt Teknolojisi bilgilendirme sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 Drobo 5D, üzerinde bulunan 2 adet Thunderbolt yuva sayesinde sisteminize bağlantının yanı sıra daisy chaining bağlantısı desteği de sunar.

 6 adete  kadar Thunderbolt cihaz ile bağlanabilir ve ayrıca dizinin sonunda Thunderbolt olmayan bir ekran bağlanabilir.

Aynı dizi üzerinde 6 adet Drobo 5D bağlanabilir bu sayede 96 TB değerine ulaşan kullanılabilir kapasite ortaya çıkar.  

Thunderbolt tarafından sunulan 10 Gbps çift yönlü aktarım desteği sayesinde dizideki tüm cihazlar en yüksek verim ile çalışır.  

Drobo;  depolama sistemlerinde Thunderbolt VE  USB 3.0 bağlantısını bir arada sunan tek üretici konumundadır.

 Yeni nesil USB bağlantısı yüksek başarımlı bağlanabilirliğin yanı sıra; geriye dönük uyumluluk özelliği sayesinde uyumlu tüm Mac OS X ya da Windows sistemler ile kolayca kullanılabilir.

 NOT: Thunderbolt bağlantısı şimdilik sadece Mac OS X işletim sistemi tarafından desteklenmektedir.
Yüksek Kapasite ve Performans Genellikle kurumsal depolama çözümlerinde kullanılan Data-Aware Tiering teknolojisi ağ destekli Drobo 5D ile birlikte sunulmaktadır.

Yüksek başarımlı SSD sürücüyü akıllı biçimde kullanır;  Adobe Lightroom, Apple iPhoto ya da iTunes gibi uygulamaların verilere daha hızlı erişmesini sağlayarak depolama yapısının başarımını arttırır.

 Drobo 5D kapasitesini en yüksek seviyede tutmak için Drobo Hızlandırma Yuvası (Drobo Accelerator Bay) 3,5inç sürücü yuvaları haricinde;   Endüstri standardı mSATA SSD sürücüleri destekleyen ek bir yuva olarak tasarlanmıştır.

böylece 5 adet 3,5inç yuva sadece  yüksek kapasiteli sabit disk sürücüler ile kullanılarak en yüksek kapasite ve başarım sunulur.

Yüksek kapasite yerine yüksek başarım isteyen kullanıcılar, dilerlerse tüm sürücü yuvalarına SSD sürücü yerleştirerek en yüksek hızı elde edebilirler. Drobo 5D kullanıcılara tüm yapılandırmalar için esneklik sunar.   Önemli Verilerinizi Korumak için Ek Güç Drobo ürünleri, sadece sürücü hatalarına karşı değil aynı zamanda güç kesintilerine karşı da veri koruması sağlar.

Sıklıkla onbinlerce dolar değerindeki sistemler tarafından sunulan bu işleve sahip olan Drobo 5D; sahip olduğu pil sayesinde güç kesilmesi durumunda, çalışma esnasında bellek ya da tampon bellek üzerinde buluna verinin sürücülere aktarılmasını sağlayarak veri kaybı ve hata oluşmasını önler. 

Ani güç kesintisinde; pil devreye girerek önemli verilerin sürücülere yazılmasını sağlar ve önemli verileri güvenceye alır. Cihaz içerisindeki pil sistemi besleyen güç geri geldiğinde kendini şarj eder. Bu pil Drobo ürünlerinin kullanım ömrü boyunca değişim işlemi gerektirmeyecek şekilde tasarlanmıştır.Kullanıcılar için Tasarlandı Tüm Drobo ürünlerinde olduğu gibi Drobo 5D’de boyutlar konusunda kusursuz deneyim sunar. Masa üzerinde en küçük alanı kaplayarak en yüksek depolama alanını sunmak üzere tasarlanmıştır. Son derece küçük boyutlara sahiptir, çünkü Drobo’nun benzersiz sürücü yuvası tasarımı sayesinde kızak kullanmayan sürücüler en az hacmi kaplayacak şekilde yerleştirilirler.  Drobo 5D, bir önceki nesil Drobo ürünlerine göre olağanüstü sessiz çalışmasını sağlayan daha sessiz, büyük, hızı ayarlanabilen bir fana sahiptir. Ayrıca Drobo 5D ayarlarını kullanarak, kullanımda olmayan sürücüler kapatılarak enerji tasarrufu yanı sıra daha sessiz bir sistem elde edilir.
 
Teknik özellikler
 • Bağlanabilirlik
  2 x Thunderbolt bağlantısı; ikinci bağlantı daisy chain – Thunderbolt cihazlar ile zincirleme bağlantı kullanmak içindir
  1 x USB 3.0 bağlantı (USB kablosu ürün ile birlikte verilmektedir)
 • Sürücü Desteği
  5 adete kadar 3,5 inç SATA II/III sabit disk sürücü-HDD ya da katı hal sürücü- SSD desteği. (7 mm ve 9.5 mm kalınlığındaki sürücüler ile kullanılabilir)
  1 adet mSATA katı hal sürücü yuvası (sürücü ayrı satılır)
  *Boş yuvalara yeni sürücü takılması ya da eski sürücülerin daha yüksek kapasiteli sürücüler ile değiştirilmesi sistem çalışırken yapılabilir. Yapılandırma örnekleri için Kapasite Hesaplayıcı sayfasını kullanabilirsiniz.
  *Farklı hız, kapasite ve tampon bellek değerlerine sahip sürücülerin birlikte kullanımını destekler.  Herhangi bir alet ya da kızak gerektirmez. Önerilen sürücüler için tıklayınız.
 • İşletim Sistemi Desteği
  Mac OS X 10.7 ve üzeri
  Windows 7 ve üzeri
  Dosya Sistemi Desteği
  Mac OS X: HFS+
  Windows: NTFS
 • Donanım Özellikleri
  Kızaksız Sürücü Yuvaları
  Güç Kesintisi Koruması
  Kensington Kilidi Yuvası
  2 adet soğutucu fan
 • Yazılım Özellikleri
  Veri Önbellekleme (Hot Data Caching)
  Sürücü Bekleme
  LED Parlaklık ayarı
  Time Machine Desteği
 • Kutu İçeriği
  Drobo 5D
  USB 3.0 kablosu
  Güç adaptörü ve kablo
  Hızlı Başlangıç Kılavuzu
  Garanti Belgesi

Bilendenal.com Asnet'in yasal distribütörü olduğu orjinal ürünleri sağlamaktadır.