Drobo B800fs 3.5 inç 8 Yuvalı File Share Rack Mount NAS Ağ Depolama Ünitesi DR-B800FS-4A31

Drobo B800fs 3.5 inç 8 Yuvalı File Share Rack Mount NAS Ağ Depolama Ünitesi DR-B800FS-4A31


 • SKU DR-B800FS-4A31
 • Marka Drobo
 • Form Faktörü 3.5 inç
 • Bağlantı Tipi 1 GBit Ethernet
 • Garanti 2 Yıl
 • Port Hızı 1 GBit/s
 • Kullanım Yeri Masaüstü, Apple, Sunucu, Fotoğraf-Video
 • Arayüz Sata 3 (6Gb/s)
 • Barkod 94922059635

Teknik Özellikler

 • SKU DR-B800FS-4A31
 • Marka Drobo
 • Form Faktörü 3.5 inç
 • Bağlantı Tipi 1 GBit Ethernet
 • Garanti 2 Yıl
 • Port Hızı 1 GBit/s
 • Kullanım Yeri Masaüstü, Apple, Sunucu, Fotoğraf-Video
 • Arayüz Sata 3 (6Gb/s)
 • Barkod 94922059635

Drobo B800fs 3.5 inç 8 Yuvalı File Share Rack Mount NAS Ağ Depolama Ünitesi DR-B800FS-4A31 Ürün Hakkında

Drobo B800fs 3.5 inç 8 Yuvalı File Share Rack Mount NAS Ağ Depolama Ünitesi DR-B800FS-4A31

Drobo B800fs, küçük işletmeler için en iyi dosya paylaşımı ve yedekleme deneyimi sunmak üzere tasarlanmış 8 adet sürücü yuvasına sahip depolama ünitesidir.

Drobo Sync ve “tak ve paylaş-plug and share” özelliklerini bir arada sunması ile Drobo B800fs; karışık ve zor olmayan bir ağ depolama çözümü arayan küçük işletmeler için mükemmel depolama çözümüdür. 

Drobo B800fs modeli; mevcut ağ sistemine sorunsuzca bağlanır ve Windows ve Mac bilgisayarlar ile kolayca erişilebilir.
DroboApps uygulaması sayesinde, kullanıcıların Drobo cihazlarını ihtiyaçlarına bağlı olarak özelleştirebilmelerine olanak sağlar.
BeyondRAID Teknolojisi 

Bir Drobo B800fs ünitesi, 24TB ve üzeri depolama alanı sunabilir. Kapasiteyi yükseltmek için, boş yuvalara yeni sürücü takılabilir ya da tüm yuvalar dolu ise mevcut sürücülerden en düşük kapasiteli olan çıkarılıp yerine yüksek kapasiteli yeni bir sürücü takılabilir.

Geleneksel RAID sistemlerinden farklı olarak, Drobo tarafından sunulan BeyondRAID  teknolojisi, kullanıcıların farklı kapasitedeki sürücüleri bir arada kullanabilmesini sağlar. Böylece yüksek kapasiteli sürücüler çıktıkça ; depolama alanının kolayca arttırılabilmesi sağlanır.

 Drobo ile, yükseltme işlemi otomatik olarak, son derece hızlı bir biçimde gerçekleştirilir ve işlem esnasında verilere erişim daima mümkün olur.

 Drobo; tek ya da çift sürücü arızasına karşı koruma sunabilir ve sanal hızlı yedek “hot spare” imkanı sunarak sürücülerin daima kullanılabilir ve verilerin erişilebilir halde olmasını sağlar.


 
 
Harici Yedekleme ile Veri Koruması 

Drobo B800fs; sahip olduğu akıllı ve kolay veri kopyalama uygulaması ile verilerin aynı ağ üzerinde ya da internet üzerinde bulunan iki ayrı Drobo B800fs arasında daima yedeklenerek korunmasını sağlar.  Verilerin bir yedeğinin tamamen farklı bir ortamda bulunması sayesinde kullanıcıların yedekleme sorunları tamamen ortadan kalkmış olur.
Tüm Ağınız için Merkezi Yedekleme

Drobo B800fs; ev yada işyeri ağında bulunan Mac ve Windows kullanıcılarına ağ üzerinden yedekleme imkanı sunar.  Drobo modeli ile birlikte sunulan Drobo PC Backup uygulaması tarafından sunulan hızlı ve kolay PC yedekleme işlemi, Drobo B800fs ile de kullanıcılara sunulmaktadır.

Ayrıca Drobo B800fs;   Apple Time Machine ile de mükemmel biçimde çalışmaktadır. Ağ üzerinde bulunan tüm Mac sistemler ile sorunsuzca kullanılabilir. Drobo B800fs ile Time Machine kullanımı; Drobo Dashboard uygulamasında bir kutucuğa tık atmak kolaylığındadır. Dosyaları Doğrudan Drobo B800fs Üzerinden Paylaşın    Drobo B800fs; Ethernet ağına doğrudan bağlanır ve verilerin kolayca paylaşılmasını sağlar. Ağ üzerinde buluna herhangi bir dağıtıcıya (switch) bağlandığında hemen kullanıma hazır hale gelir.  Drobo B800fs üzerinde 2 adet Gigabit Ethernet girşi bulunmaktadır.

Bu girişler; birisi arızalandığında diğeri devreye alınacak şekilde ya da iki ayrı giriş ile iki farklı ağa bağlantı şeklinde-örneğin Drobo Sync yedekleme bağlantısı- yapılandırılabilir.  Herhangi bir Windows ya da Mac sistem üzerinden Drobo ‘ya bağlanıldığında; Drobo içerisinde paylaşıma açılmış verilere kolayca erişilebilir. Drobo B800fs, CIFS/SMB ve AFP ağ protokolleri desteğine sahiptir.Çift Sürücü Arızasına Karşı Koruma Drobo B800fs; üzerinde bulunan sürücülerden ikisinin birden arızalanmasına karşı koruma desteğine sahiptir. Drobo Dashboard üzerinde “çift disk arıza yedeği/ dual-drive redundancy” seçeneğinin seçilmesi yeterlidir. Sadece bir tıklama ile tüm ayarlar tamamlanır ve verilere erişim kesilmeden çalışmaya devem edilir.

Alan yetersiz geldiğinde kullanıcılar “tek disk arıza yedeği/single-drive redundancy” seçeneğini kullanarak istedikleri zaman yedekleme yöntemini değiştirebilirler. Drobo B800fs üzerinde yapılan bu geçiş işleminde herhangi bir yeniden biçimlendirme ya da veri aktarımı olmaz.

Geleneksel RAID 5 ve RAID 6 yapılandırmaları arasında geçiş yaparken yaşanan hizmet duraklaması ve zaman kaybı gibi sorunlar ortadan kalkar.
Kullanıcılar Kadar Özel bir Drobo Kullanıcıların Drobo B800fs sistemlerini kendi ihtiyaçlarına bağlı olarak özelleştirebilmeleri için tasarlanmış  çok sayıda drobo-unique-100x100uygulamayı seçip kullanabilecekleri DroboApps uygulaması da DroboB800fs ile birlikte kullanıcılara sunulur. Büyümeye devam eden DroboApps* ile B800fs depolama ünitesine web, medya gibi yeni uygulama özellikleri eklenebilir!
Teknik özellikler
 • Bağlanabilirlik
  2 x Gigabit Ethernet bağlantı noktası
 • Sürücü Desteği
  8 adete kadar 3,5 inç SATA I/II/III sabit disk sürücü-HDD
  *Boş yuvalara yeni sürücü takılması ya da eski sürücülerin daha yüksek kapasiteli sürücüler ile değiştirilmesi sistem çalışırken yapılabilir. Yapılandırma örnekleri için Kapasite Hesaplayıcı sayfasını kullanabilirsiniz.
  *Farklı hız, kapasite ve tampon bellek değerlerine sahip sürücülerin birlikte kullanımını destekler.  Herhangi bir alet ya da kızak gerektirmez. Önerilen sürücüler için tıklayınız.
 • İşletim Sistemi Desteği
  Mac OS X 10.6 ve üzeri
  Windows 8/8.1 32 ve 64 bit
  Windows 7 32 ve 64 bit
  Windows XP SP3 32 ve 64 bit
  Windows Server 2012 32 ve 64 bit
  Windows Server 2008 R2 SP1 32 ve 64 bit
  Windows Server 2003 32 ve 64 bit
 • Dosya Sistemi Desteği
  Mac OS X: HFS+
  Windows: NTFS
 • Ağ Protokolleri
  Common Internet File System (CIFS)/ Server Message Block (SMB)
  Apple Filing Protocol (AFP)
 • Ethernet Özellikleri
  Arıza durumunda  yedek bağlantı – Connection Failover
  Büyük boyutta paket desteği (Jumbo frames – 9000 byte MTU değerine kadar)
 • Donanım Özellikleri
  Masaüstü ve 3U Rack Mount Kullanıma Uygun Boyutlar(rack mount kiti ayrıca satılır)
  Kızaksız Sürücü Yuvaları
  Yerinde/Sahada değiştirilebilir kontrolcü kartı, güç kaynağı ve soğutma fanı ünitesi
 • Yazılım Özellikleri
  Drobo Sync – uzak kopyalama
  DroboApps Uygulamaları
  Sürücü Bekleme
  Mac OS X Time Machine Desteği
 • Kutu İçeriği
  Drobo B800fs
  2 adet Ethernet kablosu
  1 adet Güç adaptörü  (100-240V AC, 50/60 Hz)
  Kullanım Kılavuzu
  Drobo Kaynak Yazılım CD'si, Drobo Dashboard uygulamasını içerir

Bilendenal.com Asnet'in yasal distribütörü olduğu orjinal ürünleri sağlamaktadır.