Icy Dock DuoSwap 5,25 inç Sata Yuvayı 1x3.5 inç+1x2.5 inç Çevirici Sürücü Yuvası MB971SP-B

Icy Dock DuoSwap 5,25 inç Sata Yuvayı 1x3.5 inç+1x2.5 inç Çevirici Sürücü Yuvası MB971SP-B

5

KAZANCINIZ 257,80 TL 11% İNDİRİM
2.343,60 TL
2.085,80 TL
Havale ile 2.044,09 TL
Tükendi
BİLGİ AL

Teknik Özellikler

Icy Dock DuoSwap 5,25 inç Sata Yuvayı 1x3.5 inç+1x2.5 inç Çevirici Sürücü Yuvası MB971SP-B Ürün Hakkında

Icy Dock DuoSwap 5,25 inç Sata Yuvayı 1x3.5 inç+1x2.5 inç Çevirici Sürücü Yuvası MB971SP-B


Harici dock istasyonları tüm sistemlerle uyumlu ve esnek ürünler olmaları nedeni ile oldukça sık kullanılır haline gelmişlerdir. Ancak harici olarak kullanıldıkları için, aktarım hızları bağlantı arayüzü ile sınırlanmaktadır. Ayrıca genellikle tek bir sürücü desteklerler. Standart bir bilgisayar kasasında DVD ROM sürücüler için ayrılmış bir kaç tane yuva bulunur. Ancak ek bir bileşen kullanmadan 2.5 ya da 3.5 inç sürücüleri bu yuvalarda kullanmak mümkün değildir. ICY DOCK, harici bağlantıdan dahili bağlantıya yönelen bir çözüm sunmaktadır.

DuoSwap MB971SP-B kullanılarak masa üzerinde yer kaplamayan doğrudan kasa içi bir çözüm sunularak tek bir 5,25 inç yuvada 3,5 ve 2,5 sürücü bir arada kullanılabilmektedir. Bu sayede depolama kapasitesi kolay biçimde arttırılabilmekte ve harici bir sürücü sisteme kolayca takılabilmektedir.

Farklı boyutlardaki SATA sabit sürücüler arasında değişim yapmak için kullanılan kolay bir yöntem bulmak oldukça zordur. DuoSwap 5,25 inç boyutlarındaki hot-swap destekli kızak boyutu ile 2,5 ve 3,5 inç boyutlarındaki SATA sabit disk sürücü-SSD ya da katı hal sürücü-SSD ürünlerini destekleyen yapısı ile bu sorunu ortadan kaldırmaktadır. MB971SP-B, 5,25 inç yuvada , tek 2,5 inç, tek 3,5inç ya da 2,5 ve 3,5inç bir arada sürücü yapılandırmaları ile farklı şekillerde kullanılabilen, bu sayede de kullanıcılara en yüksek depolama imkanını sunan bir çözümdür. 2 ayrı sürücüyü aynı kızak üzerinden kullanabilmek pek çok fayda sağlamaktadır. Sürücüler arası veri aktarımı, yedekleme ya da bir sürücünün diğerine kopyalanması gibi işlemler doğrudan SATA bağlantı arayüzü üzerinden hızlı ve güvenilir biçimde gerçekleştirilmektedir. Böylece örneğin 3,5inç bir sabit sürücüden 2.5inç katı hal sürücüye yükseltme gibi işlemler son derece kolay hale gelmektedir. DuoSwap MB971SP-B ayrıca boşa çıkmış sürücülerin de hızlı ve kolay biçimde kullanılır hale gelmesini ayrı bir alet ve çaba kullanımı gerektirmeden sağlayarak kullanıcılara zaman ve para tasarrufu sağlar.

DuoSwap MB971SP-B; 2,5 inç yuvasında işletim sisteminin bulunduğu bir SSD ve 3,5 inç yuvasında verilerin depolandığı bir HDD sürücü yapılandırması ile kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlayabilmektedir. Hot-swap destekli hızlı ve basit takma çıkarma mekanizması ile HDD ve SSD sürücülere kolayca erişilebilmesini sağlamaktadır. Ayrıca 2,5 inç HDD ya da SSD sürücü kullanıldığında sistem içerisine toz vb kaçmasını önleyen kapak yapısı ile de sistemin korunmasına yardımcı olmaktadır. DuoSwap MB971SP-B, her bir sürücü için ayrı olarak mevcut bulunan gösterge ışıkları, güç ve çıkartma düğmeleri ile sürücü yönetimini ve çalıştırılmasını son derece kolay hale getiriyor. İki ayrı güç düğmesi sayesinden sürücülerin ayrı ayrı kapatılarak güç tasarrufu yapılmasını sağlar. DuoSwap sürücüler için iki ayrı SATA veri bağlantısının yanında tek bir güç girişi kullanarak uyumluluk sorunlarını da ortadan kaldırmaktadır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra, 3,5 inç sürücüler için sunduğu kilitleme mekanizması ile 3,5 inç sürücüyü yuvasında sabit konumda kalmasını sağlar ve sistem taşınırken 3,5 inç sürücünün yerinden oynamasına engel olur.

DuoSwap MB971SP-B, kullanılan diğer harici dock istasyonları gibi çalışmaktadır. Ancak bunun yanı sıra her bir sürücü için ayrı LEDler, güç düğmeleri ve çıkartma düğmesi gibi özelliklere de sahiptir. Daha önemlisi kullanıcılar her iki 2.5inç ve 3.5inç SATA HDD ya da SSD sürücüye eş zamanlı olarak erişebilmektedir. DuoSwap MB971SP-B sayesinde, sürücüleri takıp çıkarmak, ev kullanıcıları, ya da sistem ve sürücü kopyalama işlemi yapan kurumsal kullanıcılar için olması gerektiği kadar kolay ve zahmetsiz hale gelmektedir. Not: 2.5 inç 7mm HDD ve SSD sürücüler ile de kullanılabilir. Ancak çıkarma düğmesi işlevi çalışmayabilir. Bu nedenle 7mm sürücü kullanıldığında disk çıkarma işleminin el ile yapılması gerekebilir.

Sisteminizle tam uyumlu, maksimum performans elde edebileceğiniz en düşük maliyetli ürün seçiminizde, Bilendenal.com 21 yıllık tecrübeye sahip uzman teknik ekibi ile her zaman yanınızdadır.


Öne Çıkan Özellikler
 • * 1 adet 2,5inç ve 1 adet 3,5 inç SSD/HDD sürücü, 5,25 inç kızak yuvasına takılarak yer kazanılır
 • * 12,5 mm 2,5 inç sürücü tek başına kullanılabilir, 3,5 inç sürücü ile birlikte 9,5mm HDD/SSD sürücü desteği
 • * Basit ve hızlı, alet gerektirmeyen sürücü takma çıkarma işlemi
 • * 2,5 inç ve 3,5 inç SATA HDD ya da SSD sürücüler aynı anda birlikte kullanılabilir.
 • * Her bir sürücü için bağımsız SATA 6Gbps bağlantı mevcut.
 • * 3,5inç sürücü yuvasında 2,5 inç SATA sürücü kullanıldığında sistemi toza karşı koruma kapağı
 • * 3,5 inç sürücü yuvasında titreşim önleyiyici kit bulunur.
 • * 3,5 inç sürücü yuvasında sürücüye ek güvenlik sağlayan kancalı mekanizma
 • * 2,5 ve 3,5 inç yuvalar için ayrı ayrı LED bildirimleri.
 • * Erişimi kolay, her yuva içi ayrı mevcut güç düğmeleri ile uzun sürücü kullanım ömrü ve enerji tasarrufu.
 • * Sürücünün kolay takılıp çıkarılması için büyük boyutlu sürücü çıkarma düğmeleri.
 •  Teknik bilgisayar kullanıcıları için mükemmel çözüm.
 • * SATA 3 6Gbps destekler.
Teknik Özellikler
 • Garanti 24 Ay
 • Kasa-Yuva Türü Çevirici Disk Kızağı
 • Kasa Tipi 5,25"
 • Marka Icy Dock
 • Model Adı DuoSwap
 • Ürün Kodu MB971SP-B
 • Yuva Sayısı 2 Yuva
 • Yuva Tipi 3,5 inç - 2,5 inç

Bilendenal.com Asnet'in yasal distribütörü olduğu orjinal ürünleri sağlamaktadır.