Kingston 32 GB DataTraveler 2000 USB 3.1 Flash Disk DT2000/32GB

Kingston 32 GB DataTraveler 2000 USB 3.1 Flash Disk DT2000/32GB

İncelemiş olduğunuz üründe üretim sonlandırıldığından temini mümkün değildir. Canlı destek hattımız üzerinden bilgi alabilir veya ana kategorisi üzerinden benzer ürünleri inceleyebilirsiniz.

 • SKU DT2000/32GB
 • Marka Kingston
 • Kapasite 32 GB
 • Model DT2000
 • Bağlantı Tipi USB 3.1
 • Okuma Hızı 135 MB/s
 • Yazma Hızı 40 MB/s
 • Garanti 5 YIL
 • Port Hızı 6 Gbit/s
 • Kullanım Yeri Notebook, Masaüstü, Sunucu
 • Barkod 740617248012

Teknik Özellikler

 • SKU DT2000/32GB
 • Marka Kingston
 • Kapasite 32 GB
 • Model DT2000
 • Bağlantı Tipi USB 3.1
 • Okuma Hızı 135 MB/s
 • Yazma Hızı 40 MB/s
 • Garanti 5 YIL
 • Port Hızı 6 Gbit/s
 • Kullanım Yeri Notebook, Masaüstü, Sunucu
 • Barkod 740617248012

Kingston 32 GB DataTraveler 2000 USB 3.1 Flash Disk DT2000/32GB Ürün Hakkında

Kingston 32GB DataTraveler 2000 USB 3.1 Flash Disk DT2000/32GB

 
Kingston DataTraveler® 2000, kolay kullanımlı PIN koruması için bir sözcük ya da sayı kombinasyonu ile sürücüyü kilitleyen bir harf ve sayı içeren tuş takımı ile güvenlik sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Sürücü bir cihazdan çıkartıldığında otomatik kilitleme özelliği devreye girer ve 10 kez hatalı giriş denemesinden sonra şifreleme anahtarını siler.

XTS modunda donanım esaslı, tam disk AES 256-bit veri şifrelemesi içerir. Daha gelişmiş bir güvenlik düzeyi için şifreleme takılan cihazda değil sürücü üzerinde yapılır ve sistemde PIN ile ilgili en ufak bir bilgi bile kalmaz. DataTraveler 2000, işletim sisteminden bağımsızdır ve USB 2.0 ya da USB 3.1 Gen 1 (USB 3.0) bağlantı noktasına sahip herhangi bir cihazda kullanılabilir.

Windows®, Mac OS, Linux, Chrome OS, Android, ince istemciler ve gömülü sistemlerle uyumludur ve cihaz herhangi bir yazılım ya da sürücü gerektirmez. Dayanıklı tasarımı sürücüyü su ve toz gibi unsurlara karşı dayanıklılık sağlar.

Kingston® DataTraveler® 2000, lisansı ClevX, LLC'ye ait DataLock® Teknolojisini kullanmaktadır.

Harf ve sayılardan oluşan tuş takımı ile sürücünüzü kolayca kilitleyebilirsiniz
Tam Disk AES 256 bit donanım tabanlı şifreleme
USB 2.0 ya da USB 3.1 Gen1 (USB 3.0) bağlantı noktasına sahip herhangi bir cihazda kullanılabilir
FIPS 197 onaylıdır
Yönetici (Admin) PIN'i – Yöneticinin, kullanıcının PIN'ini unutması durumunda sürücüye erişmesini ve yeni bir Kullanıcı PIN'i belirlemesini sağlar
Salt Okunur Erişim – Yönetici, Kullanıcı için sürücüye önceden yüklenmiş ve salt okunur içerikler koyabilir


Şifrelenmiş koruma
Tüm verileriniz tuş takımı ve donanımsal şifreleme ile korunmaktadır. Bu nedenle kimse PIN'inizi bilmeden verilerinize erişemez.
Kullanımı kolay
Harf ve sayılar içeren tuş takımı sayesinde DataTraveler 2000 kolayca kullanılır. Sürücünüzdeki veri dosyalarının kilidini açmak için PIN'inizi girmeniz yeterlidir.
Yüksek hızlar
USB 3.1 Gen 1 (USB 3.0), yüksek hızda veri transferlerine olanak tanımaktadır.
Garantili

İçinizin daha da rahat olması için DataTraveler 2000, üç yıl garanti ve Kingston’ın efsanevi güvenilirliği ile desteklenmektedir.


Şifreli USB Belleklerin Kullanıldığı Alanlar

Devlet Kurumları

Kuruluşlar aktarılmakta ya da saklanmakta olan hassas verilerin korunması için tasarlanan ve aralarında aşağıdakilerin bulunduğu giderek sayısı artan yasal gereksinimlere ve protokollere uygun hareket etme zorluğu ile karşı karşıya kalmaktadır:

OMB M06-16 direktifi
Federal Masaüstü Temel Yapılandırma (FDCC) direktifleri
Merkezi İstihbarat Müdürlüğü Direktifi (CDID) 6/3
Aktarılmakta ya da saklanmakta olan hassas verilerin korunması için tasarlanan Genel Veri Koruma Yönetmeliği

Uyumun gösterilmemesi halk güveninin kaybı ve ciddi idari ya da yüksek maliyetli dava açılma riskine neden olurken ve devlet kurumlarıyla çalışan şirketler için uyumun sağlanmaması, devlet sözleşmelerinde çalışma haklarının elinden alınmasına neden olabilir.

Devlet kurumları, verilere herhangi bir yerden erişmek için Kingston® IronKeyTM ve DataTraveler® şifreli USB Flash sürücüleri kullanabilirler. Federal yasa icra personeli, olan dosyalarını yerinde gözden geçirip güncelleyebilirken biliminsanları, analizciler ve tahminciler, bir PC ya da tablet ile veri setlerine herhangi bir konumdan erişebilir.

Bu güvenilir Flash sürücülerle yükleniciler verilere güvenilir biçimde erişmeye devam ederken kurumlarda çalışabilir ve kurumlar, kritik verileri önemli personelin eline vererek felaket zamanlarında çalışmaların sürdürülmesini sağlayabilirler.

Kolay uzaktan yönetim için IT profesyonelleri merkezi bir konsoldan erişim ve kullanım politikalarının uygulanmasını sağlayabilir. IT, Genel Veri Koruma Yönetmeliği dahil olmak üzere yeni ve belirlenmemiş yönetmeliklere uyum göstermek için en iyi çabayı sergileyebilirler.

Sağlık Sektörü

Sağlık kurumlarının aşağıdakiler gibi güvenlik direktiflerine uyum göstermesi gerekmektedir:

Sağlık Sigortası Taşınabilirliği ve Güvenilirliği Yasası (HIPAA)
Ekonomik ve Klinik Sağlık için Sağlık Bilgileri Teknolojisi (HITECH) Yasası
Elektronik Sağlık Kayıtları (EHR) açısından Tıbbi Bakım ve Tıbbi Yardım Hizmetleri (CMS) merkezleri için güvenlik gereksinimleri
Tıbbi Cihazların Karşılıklı Çalışması için sürekli geliştirilen ASTM Standartları
Hastaneler, sağlık bakımı sağlayıcıları, sigortacılar ve ilaç şirketleri için taşınabilirlik riskini ortadan kaldırması ve HIPPA ve GDPR denetimlerini sadeleştirmesi çok önemlidir.

Kingston IronKey ve DataTraveler Encrypted USB sürücüleri ile doktorlar, hasta verilerine güvenli ve kolay biçimde herhangi bir yerden erişebilirler. Geçici tıp ya da ilaç personeli, görev başındayken ya da evden çalışırken uygulamalara ve kayıtlara güvenilir erişim elde edebilirler.
Klinik deneme katılımcıları, yöneticileri ve denetçileri, bir PC ya da tablet ile herhangi bir konumdan denemenin verilerine güvenli biçimde girebilir ya da verileri gözden geçirebilirken sigorta talep ayarlayıcıları, inceleyicileri ve müfettişleri, kayıtlara sınırsız erişim sağlayabilirler.
Kuruluşlar, kötü hava koşulları ya da diğer felaketler durumunda çalışmaların sürdürülmesi için önemli personellerine kritik veriler sağlayabilirler.

IT departmanı merkezi bir konsoldan erişim ve kullanım politikalarının uygulanmasını sağlayabilir ve GDPR dahil olmak üzere yeni ve belirlenmemiş yönetmeliklere uyum göstermek için en iyi çabayı gösterebilirler.

Finans Sektörü


Finansal hizmet şirketleri, aşağıdakiler gibi sayıları giderek artan veri güvenliği yönetmeliklerine ve standartlarına bağlı kalmaları gerekmektedir:

Gramm-Leach-Bliley Yasası (GLBA)
Sarbanes-Oxley Yasası (SOX)
Ödeme Kartı Sektörü Veri Güvenliği Standartları (PCI DSS)
Devlet Finansal Veri Gizliliği Yasaları
Avrupa Birliği Veri Koruma Yönetmeliği (EUDPD)
Bu yönetmeliklere uygun hareket edilmemesinin maliyeti, uyum gösterilmesi için gereken maliyetten çok daha yüksektir. Ve uyum sağlanamaması, çalışanlar verimli bir şekilde işlerini yapamadığında kendi işinizi de etkileyebilir.

Kingston IronKey ve DataTraveler Encrypted USB sürücüleri, finansal uzaktan çalışan personelin, evlerinden verilere ve uygulamalara güvenli biçimde erişmesini sağlar. Bankalar, sigortacılar ve diğerleri, yüklenicilere, dizüstü bilgisayar ya da tablete yatırım yapmak zorunda kalmadan sahada çalışmaları için gereken olanağı sağlayabilir.

Denetçiler, görev başındayken ya da evden çalışırken hassas verilere güvenilir erişim sağlayabilirler. Talep ayarlayıcıları, inceleyiciler ve müfettişler, sahadan verilere ve uygulamalara erişebilirler.

Ciddi hava durumu ya da diğer felaketler durumunda kuruluşlar önemli personele çalışmaları sürdürebilmek için kritik verilere erişim sağlayabilir ve IT bölümü, merkezi bir konsoldan erişim ve kullanım politikalarının uygulanmasını sağlayabilir.


Teknik Özellikler
 • Arabirim: USB 3.1 Gen 1 (USB 3.0)
 • Donanımsal Veri Şifrelemesi: XTS Modunda 256-bit AES
 • Kapsite1: 4GB, 8GB, 16GB, 32GB, 64GB
 • Hız:
  USB 3.1:
  4GB: 80MB/s okuma, 12MB/s yazma
  8GB-16GB: 120MB/s okuma, 20MB/s yazma
  32GB-64GB: 135MB/s okuma, 40MB/s yazma

  USB 2.0:
  4GB: 30MB/s okuma, 12MB/s yazma
  8GB-64GB: 30MB/s okuma, 20MB/s yazma
 • Boyutlar (kılıfla birlikte sürücü): 80mm x 20mm x 10,5mm
  Boyutlar (kılıfsız sürücü): 78mm x 18mm x 8mm
 • Su geçirmez/Toz geçirmez: IP57 sınıflandırmasına göre onaylanmıştır
 • Uyumluluk: USB 3.0 ve 2.0 ile uyumlu
 • Çalışma Sıcaklığı: 0°C - 40°C
 • Ortam Sıcaklığı: -20°C - 60°C
 • Minimum Sistem Gereksinimleri: USB 3.0 ve 2.0 ile uyumlu
 • Uyumlu olduğu cihazlar: Windows® 10, Windows 8.1, 8, 7 (SP1), Mac OS X v. 10.9.x+, Linux v. 2.6.x+, Chrome OS™, Android2
 • Garanti/destek: 3 yıllık garanti desteği, ücretsiz teknik destek
 • Kingston® DataTraveler® 2000, lisansı ClevX, LLC'ye ait DataLock® Teknolojisini kullanmaktadır.

  1. Flash bellekte listelenen kapasitenin bir bölümü biçimlendirme ve diğer işlevler için kullanılır ve bu nedenle, veri saklama için kullanılamaz. Bu yüzden, veri saklama için gerçekten kullanılabilecek kapasite ürünlerde belirtilenden daha azdır. Daha fazla bilgi için, Kingston’ın Flash Bellek Rehberine bakınız.

  2. Yalnızca uyumlu cihazlarda.

Bilendenal.com Asnet'in yasal distribütörü olduğu orjinal ürünleri sağlamaktadır.