Sık Sorulanlar

Yeni Soru
Tümü Alışveriş Güvenlik İptal/Iade Kargo Teslimat Ödeme

Öncelikle sitemize üye olmanız gerekmektedir. Üyeliğinizi ana sayfamızdaki "Üye Ol" butonunu kullanarak yapabilirsiniz. 

Üyelik bilgilerinizi siteye girdikten sonra ürününüzü sepetinize eklemelisiniz. Sepetinizden Satın Al butonu ile bir sonraki ekrana geçebilir, Teslimat ve Fatura adresi bilgilerinizi doldurduktan sonra, hangi kargo firmasıyla siparişinizin teslimatını istediğinizi seçiniz. Sonra Ödeme ekranına geleceksiniz ve burada istediğiniz ödeme şeklini seçerek siparişinizi sonlandırabilirsiniz. 

 Ödeme ekranında kredi kartı bilgilerinizi doğru şekilde ekrana girmeyi unutmayınız. Kredi kartı ile ödemek istemezseniz kredi kartı seçeneğinin yan tarafındaki Havale ile ödeme seçeneklerini kullanabilirsiniz . Hesap numarası bilgilerini not etmeyi unutmayınız.

Sitemizde üyelik ücreti talep edilmemektedir. Sitemize ücretsiz üye olarak, ilgi alanınızdaki ürünler ile ilgili yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar edilirsiniz, ürünler hakkında yorum ve tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Sattığımız tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma ve yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır. 

Arızalı ürününüzü faturası ve/veya garanti belgesi ile birlikte, garanti belgesinden ya da kullanım kılavuzundan bulacağınız size en yakın yetkili servise başvurmak sureti ile garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz. Yetkili Servis ile problem yaşadığınızda bize başvurabilirsiniz. 

Arızalı ürünlerinizi doğrudan size en yakın yetkili servise göndermeniz daha hızlı sonuç almanızı sağlar. Bünyemizde onarım merkezi hiçbir şekilde bulunmadığından ürünlere müdahalemiz söz konusu değildir. Bu sebeple,bilendenal.com'a gönderdiğiniz ürünler tarafımızdan da yetkili servislere gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir. 

Bazı yetkili servisler kargo ile de ürün kabul edebilmektedir. Lütfen bu yönde hizmetleri olup olmadığını sorunuz. Seri numarası olan ürünlerde yetkili servisler ürünün seri numarasından garanti kapsamını kolaylıkla bulabilmekte ve onarım işlemlerine başlayabilmektedir. 

Yetkili servisler bölümünden ürününüz ile ilgili yetkili servisi bulabilirsiniz. Eğer bölümde yer almıyor ise bize başvurabilirsiniz.

Bilendenal Elektronik Bilişim Hizmetleri Ltd.Şti. KULLANICI GÜVENLİĞİ VE GİZLİLİĞİ BİLDİRGESİ

Tüm sistem web tabanlı olduğundan kullanıcıların zahmetsizce tanınması ve veri güvenliğinin hızla onaylanabilmesi için kullanıcıların web tarayıcılarına "cookie" adı verilen veriler gönderilmekte ve müşteri bilgisayarlarında saklanan bu cookieler belli aralıklarla güncellenerek optimal sistem performansı sağlanmaktadır.

Veri Güvenliği

Kullanıcılardan derlenen tüm hassas ve kişisel bilgiler, en yüksek elektronik ve fiziksel güvenlik standartlarında saklanmakta, yalnızca yetki sahibi olan personelin ve ancak zorunlu durumlarda kullanıcı onayı altında ulaşabileceği bir sistemle, mevcut T.C. kanunları ve uluslararası kanunlar çerçevesinde kullanılmaktadır. Bilendenal Ltd.Şti. kullanıcılardan derlediği kişisel ve hassas bilgileri kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir isim altında, hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmamayı ve hiçbir surette kötüye kullanmamayı taahhüt ve garanti eder.

Veri Paylaşımı

Bilendenal Ltd.Şti. yukarıda sözü edilen kişisel içerikli bilgiler dışındaki genel kullanıcı bilgilerini, sunduğu hizmetleri daha verimli kılmak ve müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutabilmek amacıyla analiz ederek yorumlamak ve seçkin iş ortakları ile paylaşmak hakkını saklı tutar.

Sitemiz ana sayfasın da sağ üst kısmındaki hesabım menüsünden üye girişi linkini tıklayarak ve e-posta adresinizi girerek alttaki şifremi unuttum butonunu tıkladığınızda e-posta adresinize otomatik olarak şifre yenileme maili gönderilecektir.

Bilendenal.com stoklarında bir çok ürün stoklu olarak bulunmaktadır. Ancak ürünlerin temini ve piyasa şartlarından doğan etkenlerden dolayı bazı ürünlerin stoklarda olmaması veya geçici süre temin edilememesi mümkündür. Bu gibi durumlarda sizlere hemen bilgi verilecektir. 

Ürün açıklamasında "Bugün Kargo" yazan ürünler stoklarımızda var olup aynı gün kargoya verilmektedir. 

Stoklarda bulunmayan ürünlerin, ürün açıklamasında temin süresi belirtilmektedir. Ürün açıklamasında 7 ile 30 gün arası teslimat süresi verilen ürünlerde, ürün yurt dışından ithal edilerek temin edilecek ve tarafınıza gönderilmek üzere kargoya verilecektir.

Üyelik kaydı yapılırken ve adres bilgileriniz girilirken özellikle telefon numaralarınızın dikkatli ve doğru bir biçimde kayıt edilmesi gerekir. Güvenliği sağlamak için sizinle irtibat kurulamaması durumunda siparişiniz iptal edilerek ücret iadeniz gerçekleştirilir.

Sitemiz üzerinde yapılan tüm gönderiler sipariş esnasında belirtilen adrese teslim edilmektedir. Kargo şubesinden kesinlikle mal teslimatı yapılamaz. Alıcının adreste olmaması durumunda ikinci defa teslimat için ilgili adrese uğrama yapılmamaktadır. Şubeden alıcı kişinin giderek teslim alması gerekmektedir.

bilendenal.com üzerinden yapılan alışverişlerde yurtdışına ve Kıbrıs’a teslimat imkanı şuan bulunmamaktadır.

bilendenal.com' da kargo bedeli ürünlerin ebadına bakılmaksızın 50,0 TL + KDV (60.0 TL) dir. 1.000,0.- TL tutarının üzerindeki siparişlerinizde kargo bedeli bilendenal.com tarafından karşılanacaktır. Kargo aşamasında kargo bedeli karşınıza çıkacaktır.

Satın alma adımlarında karşınıza gelecek olan Teslimat ve Fatura adreslerinizi farklı olarak girebilirsiniz.

Hafta sonları, tatil günleri ve sokağa çıkma yasağı olan günlerde vermiş olduğunuz siparişler ilk mesai gününde işleme alınacaktır. Ancak onayı ve sipariş numaranız mail adresinize sistem tarafından ulaştırılacaktır.

Siparişlerinizin teslimat süresi ödeme onayınızın alınmasıyla başlar ve siparişleriniz tedarikçiden temininin sağlanmasıyla kargoya verilir. Kargo firmalarının yurtiçi teslimat süreleri 1 ila 5 gün arasında değişiklik göstermektedir. (Teslimat adresinin bulunduğunuz şehirde kargo şubesine uzaklığıyla değişkenlik göstermektedir). Siparişinizle ilgili kargo takip bilgisine üye girişi yaparak sitemizin sağ üst köşesinde bulunan sipariş takibi bölümünden ulaşabileceğiniz gibi mesaj bölümünden de müşteri hizmetleri ile irtibata geçerek destek alabilirsiniz.

Siparişiniz sırasında kredi kartınız farklı nedenlerden ötürü onaylanamayabilir. 

Bu nedenler arasında bazıları; 

  1. Kredi kartınızın kullanılabilir limitinin yetersiz olması,
  2. Kart numarasını hatalı girmeniz,
  3. Kartınızın son kullanma tarihinin geçmiş olması,
  4. Kullandığınız kart bir ek kart ise, ana kart sahibi tarafından iptal edilmiş olması,
  5. Onay işlemi sırasında geçici bağlantı sorunları yaşanması,
  6. Kayıp ihbarı yaptığınız bir kartı yeniden kullanmaya çalışmanız,
  7. Kullanmaya çalıştığınız kartın bir kredi kartı değil, ATM kartı olması sayılabilir. 

Kredi kartı onay sorunlarınızda yardım almak için kartı aldığınız banka ile görüşmeniz gerekmektedir.

Sanılanın aksine, kullanıcıların kredi kartı bilgileri çoğu zaman internet üzerinden yapılan alışverişlerde değil fiziki ortamlarda çalınmaktadır. Bu nedenle kredi kartınızı günlük hayatta kullanırken dikkatli olun, kredi kartı numaranızı, son kullanma tarihini ve CVC (Güvenlik numarası) numarasını başkalarına vermeyin. Restoran, mağaza gibi fiziki ortamlarda çalınan kredi kartı bilgileriyle alışveriş yapmaya çalışan sahtekarlara karşı önlemler alan e-ticaret siteleri bu sahtekarları yakaladıkları anda kredi kartının gerçek sahibiyle irtibata geçmektedirler, bu gibi durumlarda işbirliği yapın. Ay sonu gelen ekstre bilgilerini dikkatli kontrol edin ve size birşey ifade etmeyen alışverişler için firmalarla irtibata geçin. İnternetten alışveriş yaparken bildiğiniz firmaları tercih edin. Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan siteleri tercih edin. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Internet sitesinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edin. Bilmediğiniz bir firmadan alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit ediniz.

Ambalajından arızalı çıkan yeni aldığınız ürünler "arızalı yeni ürünler" sınıfına girer. 

Arızalı çıkan yeni ürününüzün değişim veya iadesi için Müşteri Hizmetleri bölümünden bize ulaştırıp Ürün takip numaranızı alabilirsiniz. Bilendenal.com tarafından size ürünün hangi adrese kimin adına gönderileceği karşı mail olarak yollanacaktır. 

Bu tip ürünleri, orijinal ambalajında (DİKKAT!), bütün aksesuarları ile birlikte, "aldığınız gibi olmak kaydı" ile doğrudan bilendenal.com'a göndermeniz gerekir. Orijinal ambalajında etiket, bant, yazı vb. olmamalıdır 

Bu ürünler için 3 alternatif söz konusudur; onarım, değişim veya iade. Dolayısı ile mutlaka isteğinizi ifade eden bir not ile birlikte ürünü göndermeniz gerekmektedir. 

Bu kategoriye giren ürünlerin kargo ücretleri bilendenal.com tarafından karşılanır. 

Tarafımıza ulaşan ürünler işlemin süresi, değişim ise tedarikçi firmanın stoklarına bağlı olarak, iade ise yetkili servisin vereceği rapora bağlı olarak, onarım ise yine yetkili servisin onarım süresine bağlı olarak değişmektedir. Bilendenal.com sizi mağdur etmemek için tedarikçiler ve yetkili servislere gerekli baskıyı yaparak en kısa sürede işleminizi sonuçlandırmaya çalışacaktır. 

Dikkat: Tarafımıza yapılacak bütün gönderilerin anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi kargo firması ile yapılması gerekir.